+370 67222722 +370 67222722

Tepalų keitimas

Tepalų keitimas, nepriklausomai nuo automobilio markės ar modelio yra vienas iš reguliarių dalykų, kuriuos reikia atlikti naudojant automobilį. To neišvengs nei vienas automobilių savininkas.

Kokį tepalą rinktis? Alyvos kokybę nusako keletas kriterijų, tokių kaip klampumo klasė ir alyvos kokybė. Tepalo pakuotėse galime rasite šiuos duomenis:

Kokiam varikliui skirti tepalai galime sužinoti iš pirmosios raidės:
S – benzininiams;
C – dyzeliniams;
Jei alyva universali – žymima dviem raidėm, pvz., SF/CC- pirmosios raidės nurodo, kad alyva rekomenduojama naudoti benzininiame variklyje, o antrosios rodo kad alyvą galima naudoti ir dyzeliniame variklyje.

Alyvos(tepalo) klampumą galime sužinoti iš užrašo kurio pvz: 10w40:
Pirmas skaičius prieš w reiškia šalto tepalo klampumą(verta atkreipti dėmesį žiemą) – Kuo tepalai skystesni, tuo jie lengviau sukami starterio žiemą, tuo mažesnės sąnaudos ir geresnis variklio tepimas. Tepalo klampumas pagal standartus matuojamas -18 C temperatūroje. Taigi Lietuvos sąlygomis geriausias tepalas su skaičiumi 5w(tepalas nesustingsta maždaug iki -40 C).
Antras skaičius po w reiškia tepalo klampumą darbinėje temperatūroje(pagal standartus darbine temperatūra 100 C) – vienareikšmiškai atsakyti, ar klampesnis ar skystesnis tepalas yra geriau darbinėje temperatūroje negalime. Tai priklauso nuo pačio automobilio, jo stovio ir amžiaus. Jei automobilis yra naujas, “neryja”, neleidžia tepalų, tuomet galima pasirinkti skystesnės alyvos(w30). Tokių tepalų privalumas, kad jie šiek tiek sumažina trintį tarp variklio mazgų, taigi variklis tampa šiek tiek ekonomiškesnis, lengviau kuriamas. Tuo tarpu klampesnės alyvos(pvz w50) privalumas, kad ji sudaro storesnę ir atsparesnę tepalo plėvelę. Bet naujesniuose varikliuose, kuriuose tarpai tarp tepamų paviršių maži, didelio klampumo tepalas sunkiau skverbiasi į tarpus tarp paviršių.

Alyvos klasifikacija:
SF, SG, SH, SJ, SL – tai alyvos skirtos benzininiams varikliams, CD, CE, CF, CF-4, CG, CG-4 tai alyvos klasės kurios nurodomos ir yra skirtos dyzeliniams varikliams. Dažniausiai, alyvos tinka tiek dyzeliniams automobiliams tiek benzininiams ir dažniausiai žymimos tiek S tiek C raide.

SF klasė – automobiliams, pradedant 1980 m.
SG klasė – automobiliams, pradedant 1989m.
SH klasė – automobiliams, pradedant 1993 m.
SJ klasė – automobiliams, pradedant 1996 m., sportinių automobilių ir kitiems sunkiai apkrautiems varikliams.
SL klasė – automobiliams, pradedant 2002 m., sportinių automobilių ir kitiems sunkiai apkrautiems varikliams.
CD – paprastiems dyzeliniams varikliams.
CE – dyzeliniams varikliams, pradedant 1993 m.
CF, CF-4, CG-4 – šiuolaikiniams dyzeliniams ir turbodyzeliniams varikliams.

Keičiant tepalus nepamirškite, kad kartu reikia keisti ir tepalų filtrą, didžiausios problemos, keičiantis tepalus patiems yra tepalų filtro atsukimas ir tinkamas jo užsukimas. Jei neturite tinkamu įrankių atsukdami tepalų filtrą naudokitės atsuktuvu(pradurkite tepalų filtrą su atsuktuvu ir taip sukite), o užsukdami tinkamai priveržkite, kad nevarvėtų tepalai.

O jei vis dėlto nenorite keistis tepalų patys, atvažiuokite pas mus, mūsų meistram tepalų keitimas yra vienas malonumas, juolab, kad su mūsų tepalais ir tepalų filtrų pats keitimas jums nekainuos nė lito! Reikės sumokėti tik už tepalą ir filtrą.

Apie įmonę

Vakarų transporto remonto arba, trumpiau tariant, UAB "VTR" komandoje dirba patyrę, profesionalūs specialistai, sukaupę didelę patirtį ir žinantys apie mašinas daugiau nei apie visas kitas gyvenimo paslaptis. Darbai atliekami kruopščiai, patyrusių ir profesionalių specialistų komandos, kuri šioje sferoje sukasi jau daugelį metų. Kokybiškai bei operatyviai pašalinami visi jums sukelti nepatogumai laikinai praradus galimybę naudotis jūsų transporto priemone.

Įdomu

Atsižvelgiant į statistiką, pateiktą valstybinės įmonės ,,Regitra‘‘, nuosavus automobilius Lietuvoje turi visi, pradedant nuo 14 metų amžiaus. Ir jūs šeimoje turite daugiau nei du automobilius, tačiau jų nenaudojate? Metas atsikratyti nereikalingų daiktų!

Susisiekite su mumis

 • Telefono nr.:
  +370 67222722
 • El. pašto adresas:
  info@vtremontas.lt
 • Adresas:
  Liepu g. 85 a
  Klaipėda